fbpx
  Click to listen highlighted text!

Mini Mistrzostwa Małopolski – Skills League 2023 podsumowanie

Udostępnij

Za nami kolejna edycja Mini Mistrzostw Małopolski, które rozgrzały widownię do czerwoności, zapewniając kibicom i zawodnikom mnóstwo emocji.

Skills League to cykliczna impreza sportowa, która już wpisała się w kalendarz zimowo-wiosennych wydarzeń piłkarskich w Małopolsce. W tym roku odbyła się na przełomie marca i kwietnia, a w rywalizacji wzięły udział drużyny z 3 roczników: 2013, 2014 i 2016. Zmierzyły się na hali sportowej i sztucznej murawie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (ul. Kościuszki) oraz na hali sportowo – widowiskowej MOSIR (ul. Nadbrzeżna).

Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza i przy wsparciu darczyńców Estima Group, SeeChange, firmy Koral, Express Pizza Cafe udało się rozegrać fantastyczny turniej, który swoim występem tanecznym uświetniła grupa Pompon Team. To wszystko przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i wolontariuszy.

Na czym polegała tegoroczna edycja Mini Mistrzostw Małopolski?

Nasza Fundacja SEE CHANCE zajmuje się promowaniem zdrowej rywalizacji i aktywności fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców regionu wraz ze swoim partnerem Klubem Sportowym Dunajec przygotowaliśmy i poprowadziliśmy rozgrywki sportowe w Nowym Sączu. Do udziału w wydarzeniu zaproszono wszystkie szkółki piłkarskie z rejonu województwa małopolskiego.

Uczestnicy mogli pokazać swoje umiejętności, rozgrywając mecze w systemie FUNINO. To sposób mający na celu sprawdzenie technicznego przygotowania zawodników. Najmłodsze roczniki rywalizowały na boisku z 4 bramkami, w drużynach 3-osobowych (bez bramkarza) co mogło oznaczać tylko jedno – dynamikę i wiele emocji. Każdy miał okazję zmierzyć się z każdym i w ten sposób udało się wyłonić zwycięzców.

Uczestnicy zostali nagrodzeni  z rąk Tomasza Baliczka Dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Udostępnij
Skip to content P Click to listen highlighted text!