fbpx

Podsumowanie Mini Mistrzostw Małopolski – Skills League w rocznikach 2012 i 2013

Udostępnij

Na przełomie listopada i grudnia z inicjatywy fundacji SEE CHANCE i Klubu Sportowego Dunajec na terenie Nowego Sącza został rozegrany turniej piłkarski Mini Mistrzostwa Małopolski. W zawodach wzięły udział małopolskie drużyny, w których grają dzieci z rocznika 2012 i 2013. Celem była nie tylko zdrowa rywalizacja na boisku, lecz przede wszystkim zdobywanie nowych umiejętności technicznych i promowanie aktywności w czasach pandemii. Najlepszymi w każdej grupie wiekowej okazali się piłkarze z klubu Dunajec Nowy Sącz.

 

Mini Mistrzostwa Małopolski – tego jeszcze u nas nie było

 

Młodzi piłkarze z Sądecczyzny i okolic do tej pory nie mieli okazji zmierzyć się z rywalami na swoim terenie. Chcąc wziąć udział w zawodach musieli dojeżdżać do innych miast, co jest kosztowne i czasochłonne. Jako gospodarze, młodzi zawodnicy czuli się dumni, mogąc gościć u siebie graczy z innych drużyn – mówi Beata Szkaradek założycielka SEE CHANCE i jedna z inicjatorów turnieju Skills League.

W rozgrywkach wzięły udział kluby z Nowego Sącza, Limanowej, Krynicy, a nawet Akademia Mistrzów Cracovia. Na hali przy ul. Nadbrzeżnej spotkały się najlepsze drużyny z okolic. Sama forma bardzo atrakcyjna dla zawodników, ze względu na chociażby dużą liczbę bramek w każdym spotkaniu. Z perspektywy trenera, uważam ten turniej jako bardzo cenną lekcję dla wszystkich zawodników biorących udział – tak o turnieju mówił trener Akademii Sandecja Robert Bulzak.

Oprócz rywalizacji na boisku gracze angażowali się w zmagania indywidualne, walcząc o wyróżnienie i tytuł Najlepszego Technika.

Skills League 2012 2 Dzien 60

 

Skills League – na czym polegały zawody?

 

Skills League mają formę rozgrywek ligowych drużyn w pomniejszonych składach liczbowych. Zespoły składały się z trzech osób i rezerwowych, bez udziału bramkarzy. Mierzyły się w grze na boisku o wymiarach równych połowie tradycyjnej powierzchni. Gra w pomniejszonych składach 3×3, bez bramkarzy, a dodatkowo na 4 bramki charakteryzują się dużą intensywnością i aktywnością każdego zawodnika. Mam nadzieję, że ta formuła pomoże trenerom rozwijać umiejętności i zdolności swoich podopiecznych, a forma rozgrywek nabierze popularności – deklaruje Jakub Nowak dyrektor KS Dunajec i współorganizator Mini Mistrzostw.

Celem halowych mistrzostw w takiej formie jest zwrócenia szczególnej uwagi na rozwój techniki piłkarskiej oraz wyrównanie szans i poziomu gry do tego reprezentowanego przez rówieśników z zagranicy. Poszliśmy w system zachodni, np. Niemcy próbują wprowadzać taką technikę szkoleniową. Dużo kreatywności, dużo pojedynków jeden na jeden, dużo podejmowania decyzji. Z meczu na mecz, z turnieju na turniej widać było ogromny postęp i zmianę myślenia u dzieci – to jest najważniejsze w tym turnieju – twierdzi Łukasz Biernacki trener KS Dunajec. 

Jego zdanie podzielają inni, którzy wraz ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w rozgrywkach. Tak o spotkaniu mówi trener Dunajec Jakub Potoniec: Naszym celem była popularyzacja piłki nożnej w naszym regionie oraz wychowanie poprzez sport. Nauka rywalizacji, gry drużynowe oraz indywidualne umiejętności techniczne każdego zawodnika. Myślę, że to wszystko udało nam się zrealizować. Jestem bardzo zadowolony z gry całego zespołu jak i poszczególnych osób.

 

Wyniki rozgrywek – najlepsi okazali się zawodnicy Dunajca

 

Pierwsze miejsce na podium zarówno w rozgrywkach rocznika 2012 jak i 2013 zajęły nowosądeckie drużyny Dunajec. 

Cała klasyfikacja prezentuje się następująco:

ROCZNIK 2012

🏆 Dunajec Nowy Sącz zielony – I miejsce

🏆 MUKS Mineralni Krynica-Zdrój – II miejsce

🏆 Akademia Poprad Muszyna – III miejsce

Dalsze pozycje:

🏅 UKS Sokoliki Stary Sącz

🏅 Akademia Sandecja

🏅 Akademia Piłkarska MAM TALENT Limanowa

🏅 Dunajec Nowy Sącz żółty

🏅 Akademia Piłkarska ,,Futbol” Podegrodzie

🏅 Akademia Piłkarska Respect

Wyróżnienia indywidualne:

🏆 Najlepszy technik – strzały: Jakub Polański z Akademii Piłkarskiej MAM TALENT Limanowa

🏆 Najlepszy technik – żonglerka: Wojciech Gołyźniak z Akademii Piłkarskiej Respect

🏆 Najlepszy technik – slalom: Michał Bochenek z Dunajec Nowy Sącz

🏆 Najlepszy strzelec całego turnieju: Karol Korzeniowski z MUKS Mineralni Krynica-Zdrój

🏆 Najlepszy zawodnik turnieju nagroda od organizatora: Dawid Gomulak z Akademii Poprad Muszyna

Zwycięzcy 2012

 

ROCZNIK 2013

🏆 Dunajec Nowy Sącz zielony – I miejsce

🏆 Akademia Piłkarska MAM TALENT Limanowa – II miejsce

🏆 Akademia Piłkarska Respect – III miejsce

Dalsze pozycje:

🏅 MUKS HALNY Kamienica

🏅 Akademia Mistrzów Cracovia

🏅 Akademia Sandecja

🏅 Dunajec Nowy Sącz niebieski

🏅 Akademia Poprad Muszyna

🏅 Akademia Piłkarska ,,Futbol” Podegrodzie

Nagrody indywidualne:

🏆 Najlepszy technik (szybkość): Hubert Figiel z Akademii Mistrzów Cracovia

🏆 Najlepszy technik (żonglerka): Krzysztof Gołyźniak z Akademii Piłkarskiej Respect

🏆 Najlepszy technik (strzały): Filip Szymański z Akademii Mistrzów Cracovia

🏆 Najlepszy strzelec całego turnieju: Natan Hamiga z Akademii Piłkarskiej ,,Futbol” Podegrodzie

🎁 Nagroda od organizatora: Zosia Waligóra z Akademii Piłkarskiej ,,Futbol” Podegrodzie

🎁 Nagroda od organizatora: Natalka Centarowska z Akademii Piłkarskiej Respect

Zwycięzcy 2013

 

Nagrody i medale uczestnikom wręczał Dyrektor Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek i Dyrektor KS Dunajec Jakub Nowak. Mistrzostwa odbyły się ze wspólnej inicjatywy fundacji SEE CHANCE i KS Dunajec. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, a patronat honorowy objął nad nim prezydent Ludomir Handzel. Tomasz Baliczek w imieniu prezydenta gratulował zawodnikom dobrego występu, a organizatorom pomysłu dziękując za tą inicjatywę.  Organizację wydarzenia wsparły także lokalne przedsiębiorstwa: SeeChange, Estima Group, Koral, Gotoma, Piekarnia-ciastkarnia Danek, Express Pizza, KIER.

Uważam, że turniej Skills League 3×3 to bardzo fajna inicjatywa, każdy zespół zarówno z rocznika 2012 jak i 2013 był zadowolony z udziału – mówi trener Akademii Poprad Muszyna Adam Sułkowski. Nie tylko jego drużyna deklaruje udział w kolejnej edycji Mini Mistrzostw. Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku na sądeckich boiskach zespoły spotkają się ponownie, a nowa inicjatywa na stałe pojawi się w kalendarzu piłkarskich rozgrywek w regionie. Powtarzając za Andrzejem Łojkiem wiceprezesem KS Dunajec: Życzymy dzieciom uporu, zdrowia, podnoszenia kwalifikacji, aby ich kariera była na fali wznoszącej i żeby za kilka lat było o nich głośno, tak jak o naszych reprezentantach czy ligowych zawodnikach.

Udostępnij
P